NEXTBIKE

Lider w dostarczaniu i prowadzeniu samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich roztaczający swoje pływy na kolejne miasta w Polsce chętnie przystępujące do programu. Propaguje ekologiczny i aktywny styl życia.

Powierzonym mi zadaniem było stworzenie layouty strony głównej serwisu roweru miejskiego Nextbike dla Ciechanowa, które postanowiło dołączyć do innych miast i wdrożyć u siebie ten system. Projekt powstał w formie one page, gdzie kolejne najistotniejsze informacje pojawiają się wraz z przewijaniem strony. Kluczowym elementem było odpowiednie zhierarchizowanie treści by serwis był prosty w obsłudze, pozwalał na szybkie odnajdowanie najważniejszych informacji
i w przystępny sposób objaśniał zasady korzystania z roweru miejskiego. Ta kwestia została rozwiązana przy pomocy piktogramów uzupełnionych o teksty, które krok po kroku prowadzą użytkownika. W główną grafikę zostały wplecione obiekty architektoniczne, charakterystyczne dla miasta by jeszcze bardziej spersonalizować projekt. Akcenty kolorystyczne, dominujące na stronie zostały zaczerpnięte z logo, czyniąc całość spójną i czytelną.

O PROJEKCIE

KLIENT:
NEXTBIKE Polska S. A.
BRANŻA:
Wypożyczalnia rowerów miejskich
CZAS REALIZACJI:
3 tygodnie
ROK REALIZACJI:
2019
Poprzedni projekt
TA ORTHOPEDIC TEAM
Następny projekt
KITE TELCO