TA ORTHOPEDIC TEAM

TA ORTHOPEDIC TEAM

Nowa inicjatywa mająca skupiać najlepszych specjalistów z dziedziny chirurgii, ortopedii i traumatologii, zajmujących się diagnostyką i leczeniem wrodzonych lub nabytych chorób i urazów narządu ruchu.

Istniejącej już nazwie należało dać tożsamość wizualną. Poszukiwania idealnego znaku zaowocowały 3 różnymi konceptami. Dwa z nich, zgodnie z sugestią klienta, były inspirowane tym co stanowi istotę dziedziny jaką jest ortopedia. Pierwszy to graficzna interpretacja stawu kolanowego szczególnie podatnego na urazy i w związku z tym, będącego flagowym obiektem przeprowadzanych zabiegów. Został on zredukowany do 2 elementów, idealnie do siebie pasujących, nieodłącznych jak części tej samej układanki i dzięki temu właściwie funkcjonujących.

Wygrał projekt trzeci, który oddaje całą istotę ortopedii, a mianowicie przywracanie sprawności ruchowej. Idea ujęta w znaku, będącym lapidarnym, zsyntetyzowanym symbolem biegnącego człowieka, nie ograniczonego żadnym dysfunkcjami, pełnym dynamiki i energii. Efekt ten potęgują również żywe, nasycone kolory: czerwień i błękit, które posłużyły do jego zbudowania.
Sygnet został uzupełniony minimalistyczną, elegancką czcionką.

O PROJEKCIE

KLIENT:
TA ORTHOPEDIC TEAM
BRANŻA:
Klinika ortopedyczno-chirurgiczna
CZAS REALIZACJI:
2 tygodnie
ROK REALIZACJI:
2018
Poprzedni projekt
MOVANO
Następny projekt
NEXTBIKE